“Azt reméltem, változott annyit a társadalom, hogy lehessen jó dolgokat csinálni, ha összefogunk.”
László eredetileg a párját bíztatta a nevezésre, de mivel ő nem vállalta, úgy gondolta, szerencsét próbál. Másnap meglepetéssel értesült arról, hogy bekerült az előválogatóba.
Dobogósaink vegyes fogadtatást kaptak, de egyetértettek abban, hogy csak az építő jellegű, támogató véleményekkel érdemes foglalkozniuk. Olivért például hidegen hagyja a negatív kritika, miszerint eleve el volt döntve az eredmény: "Bárki elindulhatott volna a versenyen" - mondja.
Logikus lenne, hogy a versenyen való indulás feltétele a szexuális beállítottság, azonban ez nehezen lenne mérhető... Bár a fiúk tapasztalata szerint létezik a "gaydar", azaz bizonyos jelekből fel lehet ismerni a melegeket ;-)
Olivér rengeteg üzenetet kap olyan hölgyektől, akik litániát írnak elkeseredettségükben, amiért a "másik csapatban" játszik.
A Mr. Gay Hungary-re a legtöbb résztvevő komoly felkészülésen ment keresztül: oda kellett figyelniük az étrendre; edzésekre jártak, szoláriumban barnultak, és a szokásosnál több időt töltöttek a tükör előtt. A verseny előtt pár nappal pedig megkapták azokat a kérdéseket, amelyekre válaszolniuk kellett a megmérettetésen.
A szépségversenyeken általában a helyezések mellé pénzjutalom is jár, a Mr. Gay Hungary-n azonban a szponzoroknak köszönhető "bónuszokat" kaptak. A dobogósok számára ugyanakkor fontosabb volt az, hogy képviselni tudják az LMBT+ közösséget.
Olivér a Mr. Gay World világversenyen képviseli majd hazánkat. Erre hónapok óta készül, és olyan tanácsokat kapott, hogy “legyél magabiztos, de mosolyogj; nézz mindenki szemébe; készülj fel a zsűri múltjából!” stb.
A világverseny különböző fázisaiban személyes interjú, általános műveltségi feladatok és intelligenciateszt is szerepel, sőt, be kell mutatni a nemzetüket is - erre Olivér XIX. századi magyar ruhával készül.
A versenyzőknek van egy zárt közös Facebook-csoportjuk, ahol megosztják a tapasztalataikat; egyesek pedig még a stratégiájukat is, amivel készülnek.
Olivér a YouTube-videóival is sokakban ért el változást: többen írtak neki, hogy neki köszönhetően közelebb kerültek az LMBT+ világhoz, és elfogadóbbá, nyitottabbá váltak: “Az egész kommunikációt az alapoktól kell kezdeni. Ha a társadalmat meg tudod nyitni felénk, akkor később ők is bele fognak állni, mert látják, hogy ez nem probléma.”
A beszámoló a Szimpozion Klub 2019.04.06-i beszélgetése alapján készült.